Hľadáte kvalitné a lacné
pneumatiky?
Pripravujeme zaujímavý projekt PNEU.sk, ktorý Vám pomôže vybrať správne pneu na Vaše auto za najlepšiu cenu na trhu. Navšívte nás nabudúce, alebo zadajte Váš e-mail a po spustení projektu Vám dáme vedieť. Váš e-mail nebude použitý na žiadne iné účely.


Dovtedy si môžete pneumatiky vybrať z niektorého osvedčeného eshopu


NIEKOĽKO RÁD PRI VÝBERE PNEUMATÍK
Nové pneumatiky kupujte nielen podľa typu vozidla, ale dbajte aj na kvalitného výrobcu s dobrým menom a zohľadnite aj svoj štýl jazdy. Do úvahy berte tiež terén v ktorom auto najčastejšie jazdí. Cena rozhodne nie je na prvom mieste. Pred ňou je totiž bezpečnosť – nielen Vás, ale i Vášho okolia. Vyvarujte sa teda lacným a nekvalitným pneumatikám z Číny.

Ak majú byť nové pneumatiky kvalitné nestačí len vysoká cena, ale je nutné poznať značku, resp. výrobcu. V prípade internetového predaja čítajte hodnotenia zákazníkov pred vami a pozrite si posledné testy pneumatík (najlepšie sú považované od nemeckého automotoklubu ADAC).

USKLADNENIE PNEUMATÍK
Po prezutí auta treba vyriešiť uskladnenie starých pneumatík, alebo kúpu nových. Aj napriek tomu, že temer všetky autoservisy a pneuservisy ponúkajú za poplatok uschovanie vo svojich skladoch, mnoho vodičov ich má radšej doma kdesi v komore alebo pivnici. Ak im chcete predĺžiť životnosť je dobré poznať spôsob skladovania.
Povedali vám v autoservise, že sú pneumatiky už ojazdené viac než povoľuje vyhláška? Potom je užitočné vedieť ako vybrať nové tak, aby ste pri kúpe nešliapli vedľa.
Svoje vyzuté pneumatiky by ste mali uskladniť v suchej, chladnejšej miestnosti bez prístupu slnečného svetla pretože ak budú dlhší čas vystavené slnečným lúčom môžu sa objaviť drobné praskliny na povrchu. Ak ste už našli miesto v komore, pivnici či inej podobnej miestnosti, je nutné vedieť ako uložiť pneu s a bez ráfika.
S ráfikom svoje pneumatiky nikdy neskladujte postavené vedľa seba. Vhodné je mať ich zavesené alebo poskladané na sebe. Nezabudnite v nich nahustiť na normálny tlak. Pneumatiky bez ráfika nemajú byť naukladané na sebe a ani zavesené kdesi na lanku. Ideálne je nechať ich postavené vedľa seba a občas jednotlivé pneumatiky pootočiť aby sa predišlo deformáciám.
Majte tiež na pamäti, že je dobré označiť si predošlé umiestnenie pneumatík aby sa pri opätovnom montovaní dostali na rovnaké koleso. Aj keď sa pri prednom náhode skôr opotrebuje predný pár pneumatík, nie je to vždy dobre viditeľné. Spoľahnite sa radšej na značenie.

PREDÁVATE PNEUMATIKY A MÁTE ZÁUJEM O SPOLUPRÁCU?
Napíšte nám na web(zavináš)pneu.sk